Sayılarla Camp Amerika

Camp America, dünyada en fazla uluslararası öğrenciyi Amerika’daki kamplara çalışmaya gönderen sponsor.

50
Kuruluşumuzun üzerinden geçen yıl.
1,000
Amerika' da çalıştığımız kamp sayısı.
8k
Her yıl kamplarda çalışma olanağı sağladığımız genç sayısı.
Img 8716 613X428

Biz Kimiz?

Camp America 1969’dan beri AIFS çatısı altında çalışmalarına devam eden, merkezi Londra`da bulunan ve Amerika'daki binlerce kamp ile anlaşmalı olan dünyanın en büyük ve en eski kültürel değişim programlarından biridir. Ne yaptığımızı biliyoruz.Avustralya, Almanya, Polonya, İngiltere ve Amerika' da Dünyanın her yerinde ofislerimiz bulunmaktadır. Her yıl Dünyanın 25 ülkesinden 8000 genci yüzlerce kamplarda çalışma olanağı sağlıyoruz. Ve bunu çok uzun bir süredir yapıyoruz.

1

Ailenin bir parçası ol

Senin için, Dünyanın her yerinden farklı kültürler farklı yaşamlardan yeni arkadaşlar edindiğin benzersiz bir deneyim. Çocuklara rol model olup, yetişmelerinde kendilerine güven kazandıracaksın. Dostluklar hayat boyu sürer ve kamp hayatın evinin bir parçası olacak. Bu yüzden katılımcılarımız katıldıklarının ertesi yılı tekrar dönmek istiyor ve bu deneyimi tekrar yaşıyorlar. Yaz kampı bittikten sonra dahi sizlerle olan arkadaşlığımız bitsin istemiyoruz ve sizler için kamp dönüş fırsatlarına erişim hakkı veriyoruz.

Lake Counsellor Ca Shirt 36F54104Df65E36385Ff06F431A11273

Camp America ile WAT arasındaki faklar nedir?

Camp America’nın en büyük farkı programa katılan öğrencilere gerçek Amerikan kültürünü yaşama fırsatı sunmasıdır. Amerika’da çok popüler olan kamp organizasyonlarının içinde çalışan öğrenci Amerikalı çocuklarla ve eğitmenlerle çalışırken bu kültürü çok yakından öğrenir. WAT ile hotel, cafe, restoran tarzı yerlerde çalışırken Camp America ile ABD’nin eşsiz doğa harikalarının içinde bulunan yaz kamplarında çocuklarla birlikte çalışabilir ve işten kalan zamanlarınızda kampın spor, sanat, outdoor tarzındaki aktivitelerine katılabilirsin!

En büyük farklardan biri de program ücretleridir. WAT için fiyatlar değişmekle birlikte 2500$ civarı program ücretinin yanında öğrenci; uçak biletleri, ABD’de konaklama ve yemek masraflarını da karşılamaktadır. Camp America ise ABD’ye gidiş-dönüş uçak biletleri, konaklama, yemek, sigorta masraflarının tümünü karşılamaktadır ve program ücreti öğrencilerin ödeyebileceği şekilde oldukça uygun miktardadır.

Kamplarda çalışırken kazandığınız para, programa ödediğiniz ücreti karşılamanızı kolaylıkla sağlar

İngilizce gelişimi açısından da iki program arasında ciddi farklılıklar vardır. Kampta Amerikalılarla ve anadili İngilizce olan diğer ülkelerden insanlarla tüm gün boyunca iletişim halinde kaldığınız için İngilizcenizi çok fazla geliştirebilirsiniz. WAT’ın aksine kamplarda çok fazla Türk öğrenci bulunmamaktadır ve genelde tek Türk olarak çalışırsınız. Bu sayede İngilizce’yi yeniden öğrenirsiniz. Türkiye’ye döndüğünde İngilizce’nin ne kadar geliştiğine inanamayacaksın

Camp America 1969’dan beri resmi J-1 vize sponsoru olarak çalışan ve kamplara öğrenci gönderen dünyanın en büyük kültürel değişim programıdır. Binlerce kampla çalıştığı için de diğer tüm sponsorlardan çok daha fazla kampa yerleşme şansı sunmaktadır. ABD ofisimiz 24 saat çalışmaktadır ve öğrencilerin ihtiyaçlarıyla birebir ilgilenmektedir.

Ne farkımız var?

Bizimle olduğunda güvenilir ellerdesin.

1 04

Resmi Program

Established in 1969, we are the original cultural exchange programme with years of experience and expertise, so you're in safe hands.

1 05

Resmi J1 vize sponsorluğu

Bizler resmi Amerika Birleşik Devletleri J1 vize sponsoruyuz.

1 01

Destek

Bizimle birlikte olmaya başladığın ilk andan itibaren Amerika' da dahi olsan 24 saat yanındayız.

Clouds Statue of liberty Statue of liberty

An award winning company

Take a look at some of the recent awards we are proud to have received...