Kamp Türleri

Amerika’da yalnızca bir kamp bulunmuyor… Tüm ABD çevresine yayılmış binlerce kamp seni bekliyor!

Sarah Utesch
Img 8315

Private Camps

Private Camp türleri aileler veya şirketler tarafından işletme şeklinde kurulan kamplardır. Yaz kamplarına dünyanın farklı ülkelerinden katılan 7-17 yaş aralığındaki çocuklar kampta kalacakları 1-8 haftalık süre için ücret ödemektedirler.Kamplarda çalışan uluslararası öğrencilerin liderliğinde Su sporları, sanat aktiviteleri, sahne sanatları, outdoor aktiviteleri, medya ve müzik alanlarında çok çeşitli etkinlikler sunulmaktadır.

Camp Wind In The Pines

Day Camps

Day Camps, yerel alanlarda kurulmuş ve çocukların günlük olarak katıldığı bir kamp çeşididir yani kampta geceleri konaklama yapılmıyor. Çoğu günlük kamp Pazartesi-Cuma arası sabah 9 akşam 5 şeklinde çalışmaktadır.Günlük olarak gelen çocuklarla birlikte yüzme, dans, outdoor aktiviteleri, drama, doğum günü partisi, spor aktiviteleri ve takım oyunları gibi birçok aktivite yapılmaktadır.

400X270 4

Underpriviledged Camps

Underprivileged kamplar hayır kurumları tarafından sosyal\ekonomik durumu iyi olmayan çocuklar için her çocuğun hak ettiği şekilde yaz kampı tecrübesini edinmesini amaçlayan ve onlara kamp imkanı sunan bir kamp türüdür.

Img 8244

Single Gender Camps

Bu kamp türlerine katılan tüm kampçılar kız veya erkek olmak üzere aynı cinsten oluşmaktadır ve kamplarda çalışan öğrenciler de kampçılarla aynı cinsiyete göre seçilmektedir.Bu kamp türlerinde genellikle kız ver erkek kampçıların konaklama alanları farklı olmakla birlikte aktivetelerde öğrenciler biraraya gelmektedir.

Girl Scout 1

Girl Scout Camps

Girl Scout Camp türlerinin odağında katılımcı kız kampçılara temel kampçılık yetkinliklerini eğlenceli, yeni arkadaşlıklarla ve kızların gücüyle kazandırmaktır. Kamplarda doğa yürüyüşü, dağcılık, çadır kurma gibi birçok outdoor aktivitesi yapılmaktadır.

Clm 17

Special Needs Camps

Bu kamp türleri öğrenme güçlüğü çeken, fiziksel ve ruhsal engeller için özel ihtiyaçları olan çocukların ve yetişkinlerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet vermektedir.

36525257 1971356959550248 7479904812654395392 O

Christian Camps

Amerika’da bulunan Hristiyan kamplarında diğer tüm kamplarda olduğu gibi birçok aktivite yapılmaktadır ve bu kamp türünün sayısı yüksektir. Kampta Hristiyanlık değerlerine saygı gösterilmektedir ancak çalışanların Hristiyan olma zorunlulukları bulunmamaktadır.

Extra 8

Jewish Camps

Amerika’da bulunan bazı kamplar Yahudi aileler tarafından kurulmuştur ve Yahudi katılımcılar tarafından büyük bir talep bu kamplara gösterilmektedir. Yahudi olmayan katılımcılar da bu kamp türlerinde çalışmak için başvuru yapabilmektedir.