Sikça Sorulan Sorular

65590689 2407034649360023 5711129467892531200 O

İngilizceniz hangi seviyede olmalı?

Programa katılabilmeniz için anlayabilmeniz ve konuşabilmeniz gerekir (orta +). İngilizce seviyenizin yeterli olup olmadığını temsilcimiz ile yapacağınız kısa İngilizce röportaj ile anlayabiliriz.

2. yarıyıl sınavlarım hangi tarihte bitmeli/En geç ne zaman uçmam gerekir?

En geç 25 Haziran’da seyahat edebiliyor olmalısın.

Başvurularımız ne zamana kadar devam ediyor?

Başvuruların tam süresi olmamasına rağmen, kontenjan dolduğunda öğrenci alımı sona erer.

Henüz hazırlık öğrencisiyim, programa başvurabilir miyim?

Hazırlık öğrencileri de programa başvurabilirler. Hatta yoğun bir İngilizce eğitimin ardından yazınızı Amerika’da geçirmek sizin için çok iyi bir fırsat olacaktır.

Arkadaşımla gitmeyi düşünüyorum. Aynı kampa yerleşebilir miyiz?

Aynı kampa yerleşme ihtimaliniz var fakat Camp America bunu garanti etmiyor.

 Son sınıftayım, vize alabilir miyim?

Evet alabilirsiniz.ABD konsolosluğu, son sınıf öğrencilerinin ülkelerine döneceklerine dair kanıt arıyor ve bu şartı yerine getirmeye uygun olan öğrencilerin vize alma şansları daha yüksek.

Not ortalamam düşük vize alır mıyım?

Sorun yaşamamak için konsolosluğun aradığı 2 ve üzeri ortalama önemli. 2nin altındaki öğrencilerin vize reddi ihtimali olsa da mülakatta kendilerini iyi açıklarlarsa vizeyi alabilirler.

Camp America’nın Türkiye`de başka danışmanlığı var mı?

Türkiye'de Camp America programının tek temsilciliğini Partner Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketi yapmakta.

Program kaç hafta sürüyor,günde kaç saat çalışıyoruz ve izin günlerimiz oluyor mu?

Günlük çalışma is türüne göre değişmekte olup, haftada 1,5 gün izin günü var.

Kampta ne tarz yerlerde kalıyoruz?

Genellikle şehre mesafesi olan yeşillikli göl kenarlarında güvenli yerlerde kalınıyor.

Kampta 9 haftadan fazla kalabilir miyiz?

Kampta 9-14 hafta arası çalışabilirsiniz. Kalacağı süreyi uzatmak isteyenler kamplarıyla iletişime geçebilir. Kampınız izin verirse 9 haftadan fazla kalıp daha çok para kazanabilirsiniz.

Kamp Programında hangi iş türleri var?

Kampta campower ve counsellor olarak iki tür iş çeşidi var. İngilizce seviyenize ve geçmişteki iş tecrübelerinize, ilgi alanlarınıza göre bu işlerden birini seçebilirsiniz.

Hiç iş tecrübem yok. Kampta ne iş yapacağım?

Kamplarda bir işe yerleşmek için profesyonel iş tecrübeniz olmak zorunda değil. Evde yaptığınız işleri ve ilgi duyduğunuz işleri de profilinize yazarak gittiğinizde o işlerden birini yapabilirsiniz. Daha önce iş tecrübeleriniz varsa bunları profile yazıp referans ekleyerek şansınızı arttırabilirsiniz.

Kampta ne kadar kazanıyoruz?

Camp America ekibinin 9 hafta için campower ve counsellor adaylara garantilediği belli ücretler vardır. 9 haftadan daha uzun çalışan adayların maaşları artar. Danışmanlar(counsellor)  nispeten düşük ücret alırlar. Bu miktarlara ek olarak, fazla mesai, bonus ve ailelerden bahşiş verenler olabilir. 9 haftadan daha fazla çalıştığınız her hafta için ödeme miktarı 200-250 $dır.

Ücret diğer benzer programlara göre çok uygun, sebebi nedir?

Camp America fiyatları ülke veya kişi bazında değil, tüm dünyada standart olarak tek bir merkezden belirlenir.

Ön başvuru ücreti ne kadar?

Aday ilk aşamada sadece 90 € ödeme yapar. Camp America programına katılması uygun görülen adayların yaklaşık 60 dakika süren bir mülakat olmaları gerekir ve temsilcilerimiz bu mülakattan sonra aday hakkında tavsiye raporu yazar. Mülakat ücreti olarak alınan bu 90 € dışındaki kalan program ücretini vizesini aldıktan sonra öder.

Fiyata dahil olmayanlar ve geri ödeme koşulları nelerdir?

Ekstra olarak 245 $ vize ücreti ödenir. Mülakat ücreti olarak ödenen 90 € hiçbir koşulda iade edilmez fakat ödediğiniz tutar yanmaz. Vize danışmanlığınızı da yaptığımız Partner Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketimizdeki diğer programlarda 90 € değerinde kredi olarak kullanıp hizmet alabilme imkânı tanınır.

 • Kamp sonrası dönemi nasıl değerlendirebilirim?

Kamptaki çalışmanız bittikten sonra 30 gün ABD'de seyahat etme hakkınız vardır. CA Tres Trek America tarafından düzenlenen turlara da katılabilirsiniz. Daha fazla bilgiyi www.trekamerica.com adresinde bulabilir ve uçuşunuzun dönüş tarihini belirleyebilirsiniz.